امروز: سه شنبه, ۸ آذر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | برابر با: الثلاثاء 6 جماد أول 1444 | 2022-11-29
کد خبر: 477007 |
تاریخ انتشار : 05 مرداد 1401 - 19:10 | ارسال توسط :
0
1
ارسال به دوستان
پ

۵ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۶:۳۵در حال حاضر شرایط فعلی کرونا در سطح استان خراسان رضوی براساس آمارها تقریبا تابع وضعیت کشوری است و اکنون در حال تجربه پیک هفتم کرونا هستیم که روند افزایشی آمارها در سطح استان نشان‌دهنده این موضوع است. آمارها نشان می‌دهند که افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۴ درصد بوده است. وضعیت […]

۵ مرداد ۱۴۰۱ / ۱۶:۳۵در حال حاضر شرایط فعلی کرونا در سطح استان خراسان رضوی براساس آمارها تقریبا تابع وضعیت کشوری است و اکنون در حال تجربه پیک هفتم کرونا هستیم که روند افزایشی آمارها در سطح استان نشان‌دهنده این موضوع است. آمارها نشان می‌دهند که افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۴ درصد بوده است. وضعیت مشهد از لحاظ رنگ‌بندی کرونا در شرایط نارنجی قرار دارد و هر لحظه ممکن است وضعیت رنگ‌بندی قرمز شود و وضعیت قرمز یعنی ایجاد و اعمال محدودیت و این در حالی است که استان خراسان به ویژه مشهد در حال تجربه پیک سفر بوده و این شهر میزبان تعداد زیادی از مسافران و زائران است. در حال‌حاضر در شرایط حساسی قرار داریم و اگر دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشوند شرایط به زودی تغییر خواهد کرد و با بازگشت محدودیت‌ها روبه‌رو خواهیم شد. همچنین انتظار می‌رود مردم با همکاری ارگان‌ها در ایام محرم که پیش‌روست با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به برگزاری مراسم بپردازند. آمارها نشان می‌دهد بیشترین میزان مرگ در افراد مسن و افرادی که واکسیناسیون ناقص دارند، اتفاق می‌افتد. تجربه نشان داده است که در پیک پنجم آمارهای ابتلا و مرگ ومیر بسیار بد و روند افزایشی شدید داشت و در همین استان خیلی‌ از مردم به دلیل ابتلا به کرونا فوت شدند، اما در پیک ششم آمارها کاهش پیدا کرد و علت آن انجام واکسیناسیون بود. 
عکس: سید محمد آل‌رسول – محدثه زارع

منبع خبر () است و صلح خبر | پایگاه اخبار صلح ایران در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 300078  پیامک بفرمایید.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:

نظرات و تجربیات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرتان را بیان کنید