امروز: جمعه, ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | برابر با: الجمعة 4 شوال 1445 | 2024-04-12
کد خبر: 506031 |
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1402 - 11:16 | ارسال توسط :
0
1
ارسال به دوستان
پ

صلح خبر/خوزستان دبیر هیات وزنه برداری خوزستان نسبت به اظهارات رضا دهدار ملی پوش این رشته که معتقد بود وزنه برداران خوزستانی به دلیل بی توجهی هیات رها شده اند، واکنش نشان داد. رضا حسین زاده در گفت و گو با صلح خبر، اظهارکرد: در خصوص مصاحبه آقای رضا دهدار در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ […]

صلح خبر/خوزستان دبیر هیات وزنه برداری خوزستان نسبت به اظهارات رضا دهدار ملی پوش این رشته که معتقد بود وزنه برداران خوزستانی به دلیل بی توجهی هیات رها شده اند، واکنش نشان داد.

رضا حسین زاده در گفت و گو با صلح خبر، اظهارکرد: در خصوص مصاحبه آقای رضا دهدار در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ با صلح خبر، برای شفاف سازی اظهارات او لازم است به چند نکته اشاره کنم؛ در اظهارات دهدار به جز منافع شخصی که در شان وزنه برداری خوزستان نیست چیز دیگری وجود ندارد.

وی همچنین در واکنش به گفته دهدار که در پی مقام آوری هایی که داشته، هیات تاکنون به او پاداشی اهدا نکرده است، عنوان کرد: مطابق چک ۹۸۱۴۲۵ تاریخ ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ مبلغ ۵ میلیون تومان به حساب وی واریز گردید. همچنین مطابق چک شماره ۹۸۱۴۲۹ تاریخ ۱۰ آذر ماه ۱۴۰۱ مبلغ ۲۰ میلیون تومان در تجلیل از قهرمانان به حساب او واریز شد. ضمن این که هزینه ایاب و ذهاب نامبرده نیز مطابق چک های ۹۸۱۴۲۳ و ۹۸۱۴۲۷ برای دهدار پرداخت شد و در سال‌های گذشته به او و سایر ملی پوشان به اندازه منابع مالی هیات استان، هدایای نقدی پرداخت شده است.

دبیر هیات وزنه برداری خوزستان گفت: استان خوزستان ۱۵ هیات شهرستان دارد و شهرستان گتوند و باغملک نیز در حال تاسیس هستند. شرایط این هیات استان با بقیه هیات های استانی متفاوت است. در برگزاری مسابقات استان نیز سالیانه حدود ۱۰ مسابقه برگزار می‌شود و بعضی از مسابقات هم به صورت پخش زنده تلویزیونی انجام می شوند. ضمن این که هر سال نیز مسابقات کشوری در خوزستان میزبانی می شود و این میزبانی ها برای ورزش خوزستان امتیاز دارد و از شرح وظایف هیات های استانی است. در اعزام تیم ها خوزستان همیشه تیم کامل به مسابقه اعزام کرده است، در حالی که بیشتر استان ها ۲ یا ۳ نفر اعزام می‌کنند. برای هیات وزنه برداری استان هم راحت است که سالیانه ۲ مسابقه استانی انجام دهد یا تیم ها را به صورت ۲ یا ۳ نفر اعزام کند و این قدر منابع مالی هزینه نکند.

وی افزود: در دو سال گذشته برای افزایش انگیزه نونهالان، نوجوانان و جوانان بعضی از مسابقات استانی نیز به صورت تلویزیونی پخش زنده شدند تا خانواده ها ورزش وزنه برداری را ببینند و آمار وزنه برداران استان افزایش یابد زیرا وزنه برداری استان و کشور مشکل کمیت دارد. اگر آمار وزنه برداران استان و کشور سه برابر شود مطمئنا تعداد وزنه برداران با کیفیت بیشتر می شود. خوزستان با بسترسازی مناسب به دنبال وزنه برداران مستعد و با کیفیت است و ان شاءالله در آینده نزدیک تعداد قهرمانان ملی پوش هم افزایش پیدا می کند.

حسین زاده با بیان این که متاسفانه دهدار وقتی در مسابقه مقام نمی آورد مشکل را به گردن این و آن می اندازد، ادامه داد: این طور مصاحبه ها در شان یک ورزشکار اخلاق مدار نیست. به حاشیه رفتن ورزشکار به ضرر خود اوست. دهدار حتی در بخشی از مصاحبه خود به شان و منزلت روسای زحمت کش شهرستان ها اهانت کرده و به آن ها افترا و تهمت زده و گفته است که هدایای نقدی ورزشکاران به روسای هیات ها داده می‌شود. او باید چنین اظهارات کذبی را بتواند در اسرع وقت در کمیته انضباطی ثابت کند.

وی گفت: هیات وزنه برداری خوزستان در تمام زمینه های فرهنگی، فنی، خرید تجهیزات، برگزاری مسابقات و اعزام تیم ها به ذصورت کامل به مسابقات کشوری و برگزاری میزبانی کشوری کاملا فعال و پیشرو است. اگر دهدار انتظار داشته باشد که عملکرد فنی هیات خلاصه شود یا اجرا نشود و مرتب به او پول پرداخت گردد، این انتظارش صحیح نیست.

دبیر هیات وزنه برداری خوزستان عنوان کرد: اسفندماه سال گذشته در مسابقات قهرمانی کشور از رئیس هیات استان گرفته تا رئیس شهرستان از دهدار خواهش کردند چون تیم استان ناقص است در مسابقات کشوری ایلام ۲ حرکت سبک بزند ولی او نپذیرفت و گفت در مسابقات قهرمانی کشور به هیچ عنوان برای خوزستان شرکت نمی کنم. اگر او علاقه به استان خوزستان داشت باید در این رقابت ها شرکت می‌کرد که متاسفانه به این صورت نشد.

وی تاکید کرد: به هر صورت دهدار با امکانات خوزستان به این جا رسیده است و نباید با چنین مصاحبه هایی شان و منزلت خود و آبروی استان خوزستان را زیر سئوال ببرد. یک ورزشکار پهلوان و اخلاق مدار باید الگو و اسوه سایر ورزشکاران باشد. بیان منافع شخصی در مصاحبه زیبنده نیست و مورد قبول بزرگان، پیشکسوتان و پهلوانان ورزش استان خوزستان نیز نیست.

حسین زاده بیان کرد: متاسفانه دهدار سال گذشته نیز در مصاحبه زنده تلویزیونی خوزستان هم اظهارات سراسر متناقض و غیرصحیح بیان و عنوان کرد که هالترها و تجهیزات وزنه برداری خوزستان را از جیب خودم می خرم و هیات استان تجهیزاتی به شهرستان رامهرمز نمی دهد، واقعا این اظهار او جای تعجب دارد، در حالی که در ادامه آماری از تجهیزات اهدایی از سوی هیات وزنه برداری خوزستان به شهرستان رامهرمز ارائه داد می شود؛ به درخواست اداره ورزش و جوانان شماره ۲۲/ ۱۶۸۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۰/۳۰، صفحه ۲۰ کیلوگرمی تمرینی ۴ عدد، صفحه ۱۵ کیلوگرمی تمرینی ۴ عدد، صفحه ۱۰ کیلوگرمی تمرینی ۶ عدد، صفحه ۱۵ کیلوگرمی برند (ZKC) ۲ عدد (تحویل گیرنده: آقای محسن دهدار)، مطابق نامه ورزش و جوانان رامهرمز شماره ۲۲/۲۵۴۸ مورخ ۹۵/۲۴/۱۱ نیز هالتر استاندارد مسابقه ورکسان ۱ عدد ( تحویل گیرنده: آقای رضا دهدار)، ۱۶ اسفند سال ۹۵ تخته استاندارد مسابقه چوب روس به ابعاد ۴×۴  یک تخته و لاستیک زیر تخته ۴ عدد (تحویل گیرنده: آقای علی حاتمی زاده)، تاریخ ۹۶/۲/۲۱، صفحه ۲۰ کیلوگرمی رنگی ۲ عدد، صفحه ۱۵ کیلوگرمی رنگی ۲ عدد، صفحه ۵ کیلوگرمی ۲ عدد، صفحه ۲ کیلوگرمی ۲ عدد، صفحه ۱ کیلوگرمی ۲ عدد، قفل هالتر ۲ عدد (تحویل گیرنده: آقای محسن دهدار)، به درخواست اداره ورزش و جوانان رامهرمز شماره ۲۲/۲۵۷۴ مورخ ۹۶/۱۰/۱۰صفحه ۲۵ کیلوگرمی رنگی ۲ عدد، صفحه ۲۰ کیلوگرمی رنگی ۲ عدد، صفحه ۱۵ کیلوگرمی رنگی ۲ عدد، صفحه ۱۵ کیلوگرمی مشکی ۲ عدد و صفحه ۱۰ کیلوگرمی رنگی ۲ عدد ( تحویل گیرنده: آقای رضا دهدار)، به درخواست اداره ورزش و جوانان رامهرمز شماره ۲۲/۱۷۵۴ مورخ ۹۷/۹/۲۴ صفحه ۱۵ کیلوگرمی ایرانی ۲ عدد، صفحه ۱۰ کیلوگرمی ایرانی ۲ عدد، صفحه ۵ کیلوگرمی ۲ عدد، صفحه ۲.۵ کیلوگرمی ۲ عدد و قفل هالتر ۲ عدد (تحویل گیرنده: آقای محسن بهمنی)، سال ۹۸ مورخ ۱۹ دی ماه صفحه ۲۵ کیلوگرمی رنگی ۲ عدد، صفحه ۲.۵ کیلوگرمی ۲ عدد، صفحه ۱.۵ کیلوگرمی ۲ عدد، صفحه نیم کیلوگرمی ۲ عدد و قفل هالتر متحد ۲ عدد (تحویل گیرنده: آقای محسن دهدار)، به درخواست اداره ورزش و جوانان رامهرمز نامه شماره ۲۲/۱۵۴۶ مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۲ صفحه ۲۵ کیلو ون اسپرت ۲ عدد و قفل هالتر ۲ عدد (تحویل گیرنده: آقای علی حاتمی زاده)، به درخواست اداره ورزش و جوانان رامهرمز شماره ۲۲/۱۳۰۹ مورخ ۱۴۰۱/۸/۸ هالتر الیکو استاندارد ۱ عدد ( تحویل گیرنده: آقای علی حاتمی زاده). همچنین مطابق بررسی صورت گرفته، تاریخ ۹۶/۱۰/۲۷ یک هالتر در شهرستان رامهرمز و تخته الیکو مطابق رایزنی های مسئولان هیات شهرستان رامهرمز و اداره ورزش و جوانان رامهرمز خریداری شده است که خیر محترم مطابق درخواست کتبی هیات وزنه برداری رامهرمز مبلغ را به حساب هیات شهرستان واریز کرد و طی چک شماره ۳۸۲۷۵۱/ ۹۵۲۶ – ۱۲ حساب هیات شهرستان به حساب فروشنده تجهیزات واریز گردید.

وی گفت: همچنین تقریبا ۳ ماه است که خزانه دار محترم هیات وزنه برداری خوزستان به دلیل مشکلات کاری و خانوادگی استعفا داده است و مطابق آیین نامه باید مجمع سالیانه برگزار شود تا برای فردی دیگر رای گیری شود تا مطابق سنوات قبل به اندازه بضاعت مالی به ورزشکاران حرفه ایی استان کمک گردد.

دبیر هیات وزنه برداری بااشاره به این صحبت دهدار که عنوان کرده بود “پیش از اعزام تیم ملی به مسابقات کره جنوبی، قریشی رییس هیات دو روز به تهران آمده بود اما حتی حاضر نشد دیداری با من و ایوب موسوی داشته باشد” نیز گفت: حضور رئیس هیات استان در فدراسیون وزنه برداری کشور به دلیل پیگری کارهای عقب افتاده و بر حسب ضرورت صورت گرفت. آقای قریشی ۴ روز بعد از عمل جراحی چشم چپ به دلیل آب مروارید شدید و کهنه و با شرایط چشم درد شدید و عدم تحمل نور و علی رغم مخالفت پزشک جراح، خانواده ایشان و اعضا هیات در فدراسیون وزنه برداری حضور پیدا کرد تا امورات هیات عقب نیفتد.

وی در ادامه عنوان کرد: رئیس هیات استان بیشتر کلاس ها و کارگاه‌های آموزشی را رایگان تدریس می کند و ماموریت به فدراسیون را با خودرو شخصی عضو هیات رییسه می‌رود تا هزینه ای به هیات استان تحمیل نشود.

حسین زاده بیان کرد: در پایان نیز قابل ذکر است که تمام بزرگان و پیشکسوتان، رییس هیات استان و روسای شهرستان ها رایگان و با افتخار برای خدمت به ورزش وزنه برداری فعالیت و تلاش می‌کنند. این چنین اظهارات و مصاحبه های که برای منافع شخصی صورت می گیرد، نه تنها گره ایی را باز نمی‌کند بلکه در شان و منزلت ورزش پر افتخار خوزستان نیست.

انتهای پیام

منبع خبر ( ) است و صلح خبر | پایگاه اخبار صلح ایران در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، خواهشمند است کد خبر را به شماره 300078  پیامک بفرمایید.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسطصلح خبر | پایگاه اخبار صلح ایران در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید