دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶ | ۰۷:۴۴ امکانات
خانه / وبگردی / حوادث / فروش دختران ۱۳ تا ۱۸ ساله به مردان مسن ترک
کدخبر : 178945۹۶۰۶۲۰ ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ - ۱۲:۵۴ ب.ظ

فروش دختران ۱۳ تا ۱۸ ساله به مردان مسن ترک

به گزارش مجله اخبار روز صلح

فروش دختران ۱۳ تا ۱۸ ساله به مردان مسن ترک

فروش دختران ۱۳ تا ۱۸ ساله به مردان مسن ترک شریه جمهوریت در گزارشی به وضعیت دختران و زنان آواره سوری در ترکیه پرداخته که بخشی از آنها برای رهایی از وضعیت اسفبار خود به عنوان همسر دوم به عقد شهروندان ترک در آمده‌اند.  

در این گزارش که منبع اصلی آن تایمز انگلیس عنوان شده، آمده است: دختران و زنان جوان پناهجوی سوری که از جنگ این کشور به ترکیه پناهنده شده‌اند در ازای 5 تا 6 هزار لیره ترکیه به عنوان زن دوم به شهروندان ترکیه فروخته می‌شوند.

بنا بر این گزارش مردان مسن ترک دختران جوان سوری را از خانواده‌های آنها خریداری می‌کنند. برای این اساس قیمت این دختران با توجه به ظاهر، قد، رنگ چشمان و سن قیمت گذاری می‌شوند.

بسیاری از این دختران بعد از چند ماه زندگی که با سختی‌هایی برای آنها همراه است جدا شده و خانه‌های این افراد را ترک می‌کنند.

در حال حاضر 3 میلیون پناهنده سوری در ترکیه حضور دارند که این رویداد در بخشی از این پناهندگان در جریان است. بنا بر گفته یکی از واسطه ها این ازدواج‌ها، بعضی دختران سوری تا 11 هزار لیره نیز به فروش رسیده‌اند که جوانترین آنها 13 سال داشته است.

از آنجا که همسر دوم در ترکیه چندان مرسوم نیست این ازدواج‌ها به صورت مخفی انجام می‌گیرد و بعد از مدتی این مردان دچار مشکلاتی می‌شوند که مجبور به رها کردن دختران سوری می‌شوند.

این دختران بعد از جدایی از مردان ترک از روی خجالت و شرمساری به سمت خانواده خود باز نمی‌گردند و بر این اساس به شهرهای بزرگ ترکیه رفته و کار می‌کنند که برخی از آنها مسیرشان به کلوب‌های شبانه می‌افتد.

بیش از 6 سال از بحران سوریه می‌گذرد که حاصل آن ده‌ها هزار کشته و میلیون‌ها ‌آواره سوری است. در این بحران برخی کشورهای همسایه و جهان اقدام به حمایت از تروریست‌های سوری و خارجی و نیز تسلیح آنها کردند تا نظام سوریه هر چه زودتر سقوط کند اما با مقاومت ارتش سوریه و حمایت بخش اعظم مردم این کشور از دولت دمشق چنین اتفاقی رخ نداد. با این وجود آثار مخرب این جنگ 6 ساله که از همه دنیا تروریست‌ها با حمایت عربستان و اردن و امارات در آن حضور دارند و کشورهایی نظیر آمریکا و ترکیه نیروهای نظامی خود را بدون اجازه دولت دمشق وارد این کشور کرده‌اند ویرانی سوریه را در پی داشته است.

مردم این کشور نیز که دارای تمدنی کهن هستند مجبور به کوچ به کشورهای دیگر شده‌اند شرایط خوبی را در کشورهای میزبان ندارند.

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبرنگاران صلح برای ما ارسال نمایید.

خبرنگاران پایگاه تحلیلی خبری صلح

قوانین خبرنگاران صلح

  1. در صورت تمایل اعلام نمایید تا اخبار و گزارش ها با نام خود شما منتشر گردد.
  2. شما می توانید از بخش خبرنگاران صلح، اخبار و گزارش های خود را ارسال نمایید.
  3. شما می توانید اخبار و گزارش ها را به ایمیل solhkhabar@yahoo.com ارسال نمایید.
  4. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  5. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی اکیدا خودداری فرمایید.
  6. از ارسال کاریکاتورهای توهین آمیز یا تصاویر موهن اکیدا خودداری فرمایید.
  7. رعایت کپی رایت در مطالب ارسالی الزامی است.
  8. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربر خاطی بلافاصله حذف می گردد.

گروه وبگردی صلح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.