شنبه , ۲۷ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۴۵ امکانات
خانه / عکس / مذهبی / عکس واقعی امام حسین در موزه لوور پاریس؟
لایت گرام
کدخبر : 116571۹۵۰۷۲۴ ۱۳۹۵-۰۷-۲۴ - ۹:۴۹ ب.ظ

عکس واقعی امام حسین در موزه لوور پاریس؟

عکس واقعی امام حسین در موزه لوور پاریس؟!

ماجرای عکس واقعی امام حسین در موزه لوور پاریس؟! به گزارش مجله وبگردی پایگاه صلح ؛

آیا این نقاشی منسوب به سر مبارك امام حسین (ع) که گفته می شود توسط یک "راهب مسیحی" نقاشی شده و در حال حاضر در موزه ی لوور پاریس نگهداری می شود صحت دارد ؟

عکس واقعی امام حسین در موزه لوور پاریس؟

عکس واقعی امام حسین در موزه لوور پاریس؟ 

در جواب باید گفت: این روایت کاملاً جعلی بوده و دروغی است که به اهل بیت (ع) و حضرت سیدالشهداء( صلوات الله علیه) منتسب شده است.

پیش از این نیز منسوب کردن تصاویر و نقاشی ها به اهل بیت(ع) از سوی مراجع تقلید بدون اعتبار و بدون سندیت عنوان شده است.

بطور کلی قرائت تاریخی و روایی كه دلالت بر این تصویر و صحت آن یا مطابقت آن داشته باشد موجود نیست و نوعاً این تصاویر با برداشتی خیال پردازانه ترسیم می‌شوند.

در این رابطه حجت الاسلام و المسلمین سعیدیان با تأکید بر اینکه روایت فوق روایتی جعلی است اظهار داشت: تصاویری که به اهل بیت (ع) منتسب می شود برگرفته از تخیلات نقاش است و هیچ کدام از این تصاویر از منظر شرع مقدس و علما نه تنها مورد تأیید نبوده بلکه ترسیم و انتشار آن نیز صحیح نیست ولی اگر تصویری منتسب به اهل بیت(ع) شد توهین به آن جایز نیست.

این کارشناس مذهبی در خصوص تصویر منتسب به امام حسین (ع) در موزه لوور پاریس اظهار داشت: تصویر فوق اصلاً قابل استناد نیست ما در مباحث تاریخی این موضوع را نداریم؛ سفیر روم در ماجرای کربلا حضور داشته که او نقاش نبوده است، در منابع تاریخی شیعه و سنی هم نیامده است فردی درخواست کرده باشد با سر مبارک سیدالشهدا (ع) تنها گذاشته شود. در ماجرای راهب مسیحی هم، اصلاً موضوع نقاشی از سر مبارک حضرت اباعبدالله (ع) مطرح نشده است.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از مراجع تقلید تصویرهای منتسب به اهل بیت (ع) را تأیید نمی کنند، افزود: این تصویر ریشه روایی و تاریخی ندارد، در ضمن هیچ روایتی هم نداریم که تأیید کند تصویرهایی که منتسب به اهل بیت (ع) است سندیت دارد.

این استاد دانشگاه بیان کرد:در دین ما ظاهر، صورت حتی دیدار اهل بیت (ع) خیلی مورد تأکید نیست مهم این است که ما وظیفه خود را نسبت به اهل بیت(ع) انجام بدهیم.

منبع: نمناک

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار صلح برای ما ارسال نمایید.

خبریار صلح

قوانین خبریار صلح

  1. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  2. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی یا تصاویر موهون اکیدا خودداری فرمایید.
  3. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربری موردنظر بلافاصله حذف می گردد.

گروه وبگردی صلح 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.