یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۸ امکانات
خانه / اخبار / اخبار هنری / ارسال فیلم‌های مدافعان حرم جشنواره‌ی عمار به استان‌ها
لایت گرام
کدخبر : 126298۹۵۱۰۰۴ ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ - ۳:۵۴ ب.ظ

ارسال فیلم‌های مدافعان حرم جشنواره‌ی عمار به استان‌ها

به گزارش مجله فرهنگ و هنر پایگاه صلح ؛

به گزارش ایسنا، طبق اعلام برگزارکنندگان این رویداد، در آستانه برگزاری هفتمین دوره جشنواره مردمی فیلم عمار، مجموعه آثار با موضوع مدافعان حرم برای اکران کنندگان ارسال شد.

این آثار قرار است در قالب «هفته فیلم مدافعان حرم» توسط صدها اکران کننده فعال جشنواره مردمی فیلم عمار در مساجد، حسینیه‌ها، دانشگاه‌ها و دیگر اماکن کشور اکران شود.

در میان این آثار مستند «نبرد پالمیرا» به کارگردانی «ساسان فلاح‌فر» که به آزادسازی یکی از مناطق استراتژیک سوریه به نام پالمیرایا «تدمر»که شهرت جهانی دارد می‌پردازد، قرار دارد.

در این مستند برای اولین‌بار تصاویری از دلاوری‌های فاطمی و ندیده می‌شود که مجاهدان افغانستانی آن را حین انجام عملیات تصویربرداری کرده‌اند.

مستند ارسال شده دیگر «پسرم» به کارگردانی «محمدمهدی خالقی» است که به زندگی شهید «محمدرضاخاوری»، فرمانده ارشد لشگر فاطمیون می‌پردازد.

مستند «پسرم» از زبان مادر شهید،روایتی دردمنشانه از تنهایی‌های مادری رنج‌دیده است که از همان اول،دوریِ فرزندنصیبش شده است؛ مادری که درخیالاتِ خود،بافرزندش حرف می‌زند و درد ودل می‌کند. نشان‌دادنِ لحظاتی واقعی و کوتاه از گفت‌وگوهای پشت جبهه نحوه‌ی شهادتِ شهید «خاوری» از ویژگی‌های متمایز این اثر است.

دیگر اثر «محمدمهدی خالقی» به عنوان کارگردان که برای اکران به سراسر کشور ارسال شده «آهنگر» نام دارد.

«صلاحداوود» آهنگر عراقی که قبلاً ترکش گلوله‌های هواپیمای آمریکایی یک پایش را از او گرفته‌، اکنون به شکل جالبی از موشک‌ها و خمپاره‌های شلیک شده‌ توسط داعش در آهنگری خود موشکهایی می‌سازد که توسط نیروهای حشدالشعبی مجدد درمقابل داعش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزیت این مستند 25 دقیقه‌ای در تصویر جدید و اجتماعی‌ای است که از مبارزه با داعش ارائه می‌کند.

مستند «من‌ومرتضی» به کارگردانی «حمیدشعبانی صمغ‌آبادی» که با موضوع مدافعان حرم تهیه و تولید شده است در این مجموعه آثار دیده می‌شود.

در کنار این آثار، مستندهای «مادرانه» و «سید ابراهیم» به کارگردانی «ساسان فلاح‌فر»، «امیر من علی» به کارگردانی «محمدرضا نوری همدانی»،«لبیک» به کارگردانی «سید مهدی خیام الحسینی»، «سپر» به کارگردانی «وحید امینی»، «نبرد پنهان» و «ردپای فرشته» به کارگردانی «ناصر نادری»، «وارثین» به کارگردانی «مهدی لارویی» و «حامد پاشایی»، «خارجه» به کارگردانی «مریم مدرس»، «بدون مرز عشق 3» به کارگردانی «وحید فراهانی»، «ایرانی‌های مرتد» به کارگردانی «حمید عبدالله زاده» و «برادران» به کارگردانی «مهدی تقویان» نیز برای اکران در سراسر کشور به 30 استان و 165 شهرستان ارسال شده است.

علاقمندان برای دریافت پک فیلم‌های مدافعان حرم می‌توانند کلمه ثبت نام را به شماره 30004550 ارسال کرده و یا به تارنمای اینترنتی AmmarPortal.ir مراجعه کنند.

همچنین علاقمندان در تهران نیز برای دریافت این فیلم‌ها می‌توانند به دبیرخانه دائمی این جشنواره در تهران خیابان 16 آذر پلاک 60 مراجعه کنند.

انتهای پیام 

بازنشر مطالب و اخبار گروه خبری

ایسنا

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار صلح برای ما ارسال نمایید.

خبریار صلح

قوانین خبریار صلح

  1. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  2. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی یا تصاویر موهون اکیدا خودداری فرمایید.
  3. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربری موردنظر بلافاصله حذف می گردد.
گروه وبگردی صلح 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.