یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۰ امکانات
خانه / اخبار / اخبار سیاسی / امیدواریم اصولگرا در انتخابات آینده به وحدت برسند
لایت گرام
کدخبر : 126327۹۵۱۰۰۴ ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ - ۷:۵۰ ب.ظ

امیدواریم اصولگرا در انتخابات آینده به وحدت برسند

به گزارش مجله سیاسی پایگاه صلح ؛

به گزارش ایسنا، محمد ناظمی اردکانی عصر امروز ( شنبه) در جلسه ماهانه جامعه اسلامی مهندسین اظهار کرد: تدابیری در امتداد ائتلاف جریان اصولگرا که در انتخابات گذشته مجلس صورت گرفت در حال انجام است که آن تجربه به صورت کامل‌تر در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آینده اتفاق بیفتد و امیدواریم در همین راستا اصولگرا به وحدت برسند.

وی ادامه داد: آن جمع منتخبی که همواره در جریان اصولگرا نقش عمده و اصلی داشتند در حال فکر کردن و تلاش هستند تا بتوانند به مدلی برای وحدت برسند تا هر زمان به کاندیدای واحدی رسیدند همه اصولگرایان از این کاندیدا حمایت کنند که خبر آن ان شاء‌الله در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

ناظمی اردکانی همچنین به فعالیت‌های جناح مقابل اشاره کرد و گفت:‌ اصلاح طلبان و اعتدالیون هم تقریبا و تحقیقاً به اجماع رسیده اند که کاندیدای‌شان رئیس‌جمهور فعلی خواهد بود. اما دغدغه زیادی دارند و روی پیروزی کاندیدای شان به قطعیت نرسیدند چرا که از یک طرف بسیاری از مطالبات مردم در سال ۹۲ پاسخ داده نشده و از طرفی نظر سنجی ها نشان داده که محبوبیت فعلی رئیس‌جمهور سیر نزولی داشته و آخرین نظرسنجی این است که ۲۸ درصد گفته‌اند به او رای می‌دهند و ۳۳ درصد گفته‌اند رای نمی‌دهند که این آرای منفی می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

این وزیر دولت اول احمدی نژاد با تاکید بر اینکه اصولگرایان باید به کاندیدای واحد برسند یادآور شد: قطعا رسیدن به کاندیدای واحد می‌تواند در نتیجه انتخابات بسیار موثر باشد. مثلا در انتخابات اخیر مجمع استانداران که از ابتدای تشکیل در اختیاراصلاح طلبان بود استانداران ولایی تصمیم به وحدت گرفتند و یک فهرست پنج نفره اعلام کردند که همین فهرست هم رای آورد؛ هر چند جریان رقیب آن را مثل همیشه زیر سوال برد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش ‌به انتخابات اخیر آمریکا اشاره و عنوان کرد: انتخابات آمریکا بر سرنوشت انتخابات ایران بی تاثیر نیست و سایه خود را خواهد انداخت. مهمترین دستاوردی که دولت اعلام می کرد، برجام بود اما ما شاهدیم برجام در بسیاری از کارکردهایی که گفته شده به ویژه تمدید تحریم ده ساله در کنگره آمریکا ناکام مانده است. تقریبا تمامی شخصیت های داخلی کشور اعلام کردند که این نقض برجام بوده است.

ناظمی اردکانی اضافه کرد:‌ از رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دو چهره نشان داده شده است یکی اینکه غیرعاقلانه عمل می‌کند و دومی چهره ای که بعد از انتخابات در یک همایش سیاسی نشان داد که می خواهد عاقلانه عمل کند. من برخی صحبت های ترامپ در طول این چند ماه بررسی کردم که مثلا می گوید ایران در عراق نفوذ ندارد بلکه عراق را در اختیار دارد. یا اینکه ایران قدرت مسلط منطقه است و یا در جاهایی اشاره می‌کنند با مسلمان‌ها دوست هستم اما از طرفی اشاره می‌کند مساجد در آمریکا ما را تهدید می‌کنند و باید در آن‌ها جاسوس بگذاریم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه در آستانه 9 دی قرار داریم خاطر نشان کرد: هیچ وقت این  روز از ذهن همه کسانی که دل در گروی انقلاب دارند فراموش شدنی نیست. تحلیلی در سال ۹۲ منتشر شد که به صورت اجمالی می گوید بعد از جنگ کسانی که در داخل و خارج  قصد براندازی داشتند مدلی را دنبال کردند و در نشست هایی در آلمان، اسرائیل و آمریکا طرح ریزی شد که بخشی از آن لو رفت و در اختیار جمهوری اسلامی ایران قرار  گرفت. این پروژه توسط هانتینگتن و برخی عناصر در داخل که سردمدارشان حسین بشیری از اساتید دانشگاه تهران که اکنون در آمریکا است دنبال شد.

وی ادامه داد: این مدل باید بر طبق برخی مدل‌ها که در آمریکای جنوبی دنبال شده بود انجام می‌شد و در آن از عناصر اطلاعاتی و امنیتی هم کمک گرفته می‌شد. در این تحلیل که تحت عنوان ۲۰۲۰ است به نحوی به مسئله 9 دی پرداخته شده و سرانجام در آن آمده که زمان اجرای نهایی این براندازی تا ۴ سال آینده خواهد بود که بخشی از مواردی که در آن پیش بینی کرده‌اند تحقق پیدا کرده است.

ناظمی اردکانی در بخش دیگری از صحبت هایش به قانون بودجه و برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت:‌ در لایحه قانون بودجه که به مجلس رفت پیش بینی رشد ۷/۴ درصد وجود دارد اما با توجه به شرایطی که در آن هستیم و واحدهای تولیدی بسیاری تعطیل هستند و شاهد رکود و بیکاری هستیم این پیش بینی نشان می‌دهد که برخی مولفه‌های اقتصادی غیر شفاف است.

وی افزود: برنامه ششم توسعه را هم دولت اعتقاد نداشت به مجلس ببرد و در نهایت چون حالت برنامه نداشت کمیسیونی در مجلس تشکیل و این برنامه تنظیم شد که فراکسیون امید نمی‌خواست به آن رای دهد اما سرانجام دولت عقب نشینی کرد و کلیات برنامه با ۶۰ درصد آراء رای آورد.

قائم مقام جامعه اسلامی مهندسین در پایان با تبریک برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس وحدت اسلامی بیان کرد: در مجمع عمومی این کنفرانس ۲۲۰ نفر از شخصیت های بارز جهان اسلام دعوت شده بودند که در این مجمع راه برد آینده وحدت جهان اسلام به تصویب رسید و اعضا دیداری هم با مقام معظم رهبری داشتند که مثل گذشته تاثیرات صحبت‌هایشان در وحدت جهان اسلام خواهیم دید.

انتهای پیام

بازنشر مطالب و اخبار گروه خبری

ایسنا

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار صلح برای ما ارسال نمایید.

خبریار صلح

قوانین خبریار صلح

  1. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  2. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی یا تصاویر موهون اکیدا خودداری فرمایید.
  3. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربری موردنظر بلافاصله حذف می گردد.
گروه وبگردی صلح 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.