دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۰ امکانات
خانه / اخبار / اخبار سیاسی / استعفای منتجب‌نیا از قائم‌مقامی حزب «اعتماد ملی» /ریشه اختلافات قائم مقام با شورای مرکزی کجاست؟
کدخبر : 126270۹۵۱۰۰۴ ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ - ۱۲:۵۸ ب.ظ

استعفای منتجب‌نیا از قائم‌مقامی حزب «اعتماد ملی» /ریشه اختلافات قائم مقام با شورای مرکزی کجاست؟

به گزارش مجله سیاسی پایگاه صلح ؛

استعفای منتجب‌نیا از قائم‌مقامی حزب «اعتماد ملی» /ریشه اختلافات قائم مقام با شورای مرکزی کجاست؟

ناصرالدین قاضی‌زاده با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر استعفای حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم مقام دبیرکل حزب اعتماد ملی گفت: این استعفا در حد پیشنهاد وی بوده تا برای راه افتادن برخی کارها و اصلاح ساختار، استعفا دهد.

وی افزود: پذیرش استعفا منوط به موافقت شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است.

حزب اعتماد ملی از جمله احزاب عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است که اخیراً به ساز و کارهای شورای عالی سیاست‌‌گذاری اصلاح‌طلبان انتقاد کرده است.

اخیرا کمیته 7 نفره به ریاست حجت الاسلام منتجب نیا برای تعامل با سایر احزاب اصلاح‌طلب تشکیل شده بود.

به نظر می‌رسد این استعفا ناشی از وجود اختلاف در حزب اعتمادملی بر سر همکاری یا عدم همکاری با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان است.

همچنین ایلنا نوشت؛

اختلاف‌ها پس از تفاوت دیدگاه قائم مقام حزب و شورای مرکزی آن بر سر چگونگی همکاری با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در حالی ایجاد شد که شورای مرکزی حزب اعتماد ملی موافق تعامل با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود اما منتجب‌نیا مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرده است.

حواشی این اختلاف تا جایی پیش رفت که روابط عمومی حزب اعتماد ملی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حزب سخنگو ندارد و اسماعیل گرامی‌مقدم که به عنوان سخنگو فعالیت می‌کرد و از مخالفان تصمیم‌های قائم مقام حزب است در جوابیه‌ای اعلام کرد توسط دبیرکل حزب انتخاب شده است و تغییر سخنگو از وظایف شورای مرکزی است نه قائم مقام حزب.

بر اساس این گزارش اختلاف‌های صورت گرفته در حزب اعتماد ملی در ‌‌نهایت منجر به استعفای رسول منتجب‌نیا از حزب اعتماد ملی شده و این استعفا با چندین واسط به اطلاع مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی نیز رسیده است.

بر اساس اخبار رسیده دبیرکل حزب اعتماد ملی این استعفا را پذیرفته و تصمیم‌گیری در این مورد را به شورای مرکزی حزب اعتماد ملی واگذار کرده است.

در آخرین جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی مهلت یک هفته‌ای به منتجب‌نیا داده شده که در صورت تمایل به کسوت قائم مقامی بازگردد. با این حال شورای مرکزی اعتماد ملی اعلام کرده هیچ شروطی را نخواهد پذیرفت و قائم مقام باید در راستای مصوبات شورای مرکزی عمل کند.

29212

بازنشر مطالب و اخبار گروه خبری

پایگاه تحلیلی خبری صلح

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار صلح برای ما ارسال نمایید.

خبریار صلح

قوانین خبریار صلح

  1. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  2. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی یا تصاویر موهون اکیدا خودداری فرمایید.
  3. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربری موردنظر بلافاصله حذف می گردد.
گروه وبگردی صلح 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.