دوشنبه , ۲۹ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۱۸ امکانات
خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / هشدار هواشناسی در پی پیش‌بینی بارش برف
کدخبر : 126299۹۵۱۰۰۴ ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ - ۳:۵۷ ب.ظ

هشدار هواشناسی در پی پیش‌بینی بارش برف

به گزارش مجله محیط زیست پایگاه صلح ؛

احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی، بارش برف از سمت غرب و شمال غرب کشور آغاز شده که به‌تدریج گستره آن به شکل بارش باران و برف جنوب غرب، زاگرس مرکزی و از اواخر وقت دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی را نیز در بر خواهد گرفت که در روز یکشنبه (پنجم دی)، بارش در مناطق فوق ضمن تقویت تداوم خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه روز دوشنبه ششم دی، عمده بارش در زاگرس مرکزی و شمال شرق پیش‌بینی می‌شود، افزود: در این مدت بارش برف موجب لغزندگی و کاهش دید افقی در جاده‌های کوهستانی و اختلال در تردد جاده‌ای این مناطق خواهد شد. همچنین امروز با توجه به تداوم پایداری نسبی جو، آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت بویژه تهران، کرج، اصفهان و تبریز ادامه خواهد یافت که پیامد آن ناسالم بودن هوای این مناطق برای تمام گروه‌های سنی خواهد بود که با توجه به پیش‌بینی بارندگی، کیفیت هوای این مناطق به شرایط مطلوب باز خواهد گشت.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: امروز به سبب افزایش سرعت باد در برخی مناطق جنوب و جنوب شرق کشور پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست. 

وی در پایان در مورد وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده، گفت: آسمان تهران در روز یکشنبه، ابری، همراه با مه صبحگاهی، در بعضی ساعات بارش باران و احتمال رعد و برق با بیشینه و کمینه دمای 7 و 3 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه، ابری، همراه با مه صبحگاهی و بارش پراکنده، به‌تدریج کاهش ابر، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 10 و 2 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

بازنشر مطالب و اخبار گروه خبری

ایسنا

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار صلح برای ما ارسال نمایید.

خبریار صلح

قوانین خبریار صلح

  1. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  2. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی یا تصاویر موهون اکیدا خودداری فرمایید.
  3. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربری موردنظر بلافاصله حذف می گردد.
گروه وبگردی صلح 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.