یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۰ امکانات
خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / مروری بر سرخط اخبار روز اجتماعی ایسنا
لایت گرام
کدخبر : 126321۹۵۱۰۰۴ ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ - ۶:۵۷ ب.ظ

مروری بر سرخط اخبار روز اجتماعی ایسنا

به گزارش مجله محیط زیست پایگاه صلح ؛

به گزارش ایسنا، اداره اخبار اجتماعی ایسنا امروز 50 خبر در حوزه‌های خانواده، آموزش و پرورش، سلامت، محیط زیست، شهری و حوادث منتشر کرده است که برخی از مهمترین اخبار روز اجتماعی در پی می آید:

70 درصد «دختران فراری» به خانواده بازمی‌گردند/ «کودک آزاری» مهم‌ترین دلیل بی‌سرپرستی

یکی از مهمترین خبر امروز به اظهار نظر یکی از مسئولان در مورد کودکان کار و دختران فراری مربوط است، حبیب‌الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه کودک آزاری مهم‌ترین دلیل بی‌سرپرستی است، بر لزوم توجه به کودکان کار و خیابان تاکید کرد.

وی اظهار کرد: ۹۰ درصد فرارها از خانه به دلیل توهین، تحقیر و مشکلات درون خانواده است و ۱۰ درصد نیز به دلیل ارتباط عاطفی، دوستی، پولدارشدن دختران و ... انجام می‌شود که 60 تا ۷۰ درصد دختران به خانواده‌های خود بازمی‌گردند.

جزییات دستگیری سارقان مسلح سوپرمارکت

رییس پلیس پایتخت جزییات دستگیری سارقان مسلح سوپرمارکت‌ها در پایتخت را تشریح کرد و اظهار کرد: یکشنبه هفته گذشته خبر سرقت مسلحانه از چند سوپرمارکت در غرب تهران به پلیس اطلاع داده شد که بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و همکاران من در پلیس آگاهی در کمتر از 24 ساعت موفق به شناسایی سارقان شدند. در عرض کمتر از 72 ساعت مأموران پلیس اقدام به شناسایی و دستگیری این افراد کردند، 5 سارق در عملیات پلیس دستگیر شدند که 3 نفر از آنها مخفیگاهشان در تهران بوده و دو نفر دیگر در قرچک ورامین بود. این افراد با تهدید سلاح گرم به اصناف و مغازه‌های سوپرمارکت مراجعه کرده و اقدام به سرقت از آنان کرده بودند، این افراد تاکنون در بازجویی‌ها و تحقیقات اولیه به 5 فقره سرقت در تهران به همین شیوه اعتراف کرده‌اند.

شرط تامین اجتماعی برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

حسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با ایسنا، علت تجمع بازنشستگان تامین اجتماعی در مقابل مجلس را تصویب ماده 13 برنامه ششم توسعه مبنی بر بازنشستگی پیش از موعد و همسان سازی حقوق بازنشستگان دانست و گفت: با همسان سازی حقوق موافق‌ایم اما باید بار مالی آن تامین شود.

وزارت بهداشت افزایش واردات "پالم" را رد کرد

خبر مهم سرویس سلامت مربوط به بحث داغ روغن پالم بود، که اخیرا اظهاراتی در مورد دو برابر شدن وارات پالم به کشور مطرح شد؛ رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهاراتی مبنی بر واردات دو برابری روغن پالم به کشور را تکذیب کرد و گفت: میزان واردات پالم در سال 95 نسبت به سال 94 فراتر نرفته است.

اعمال قانون برای خودروهای فاقد معاینه فنی، طرح LEZ نیست

امروز یکی از اخبار مهم سرویس شهری به بحث LEZ مربوط بود که نواب حسینی‌منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح جریمه 50 هزارتومانی خودورهای فاقد معاینه فنی از طریق کنترل مکانیزه خودروها، اظهار کرد: طرح کاهش (LEZ) یک طرح بلندمدت، مشخص و قابل پیش‌بینی است و امسال صرفا بستر اولیه آن پیاده‌سازی خواهد شد. طرحی که امسال اجرا شد اصلا طرح کاهش نیست. امسال فقط معاینه فنی را پیش بردیم و بارها تاکید کردیم که این طرح کاهش نیست و طرح معاینه فنی است. 

حکایت گلایه‌های همیشگی شهرداری و پرداخت‌های دولت

این تیتر گزارش امروز سرویس شهری ایسنا در مورد میزان پرداختی‌های دولت به شهرداری، میزان درآمدهای شهرداری از منابع مختلف و چالش همیشگی بین دولت و شهرداری در مورد اعتبارات است که خبرنگار ایسنا در روند این گزارش علاوه بر ارائه آمار و ارقامی به نقل از وزارت اقتصاد، به ذکر اظهارات سید حسین هاشمی استاندار تهران و عیسی فرهادی، فرماندار تهران و محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز پرداخته است.

دلیل اصرار شهرداری به تشکیل سازمان گردشگری مشخص نیست

دیگر خبر حوزه شهری، مربوط به انتقاد یک عضو شورای شهر تهران از تصمیم شهرداری تهران برای ایجاد سازمان گردشگری است؛ مجتبی شاکری رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام مخالفت صریح خود با ایجاد سازمان گردشگری ذیل شهرداری تهران، گفت: با وجود محدودیت مالی شهرداری و حجم گسترده پروژه های شهری در دست اجرا، شهرداری به دنبال ایجاد یک سازمان جدید است که مشخص نیست چه منفعتی برای شهر خواهد داشت.

واکنش ساجدی‌نیا به وقایع ترافیکی شورای شهر

هفته گذشته در جلسه علنی شورای شهر تهران، برخی از اعضا انتقاداتی را درباره ترافیک شهر تهران مطرح کرده و پس از آن نیز یکی دیگر از اعضای شورای شهر در حساب توییتر خود ابهاماتی را درباره جابه‌جایی رییس پلیس راهور پایتخت و ترافیک تهران مطرح کرد که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت.

مهمترین خبر امروز سرویس حوادث و انتظامی نیز مربوط به واکنش فرمانده انتظامی تهران بزرگ، در مورد برخورد اعضای شورای شهر نسبت به وضعیت ترافیک شهر تهران است؛ سردار حسین ساجدی‌نیا در حاشیه طرح دستگیری سارقان مسلح سوپرمارکت‌ها در جمع خبرنگاران درباره وقایع رخ داده در جلسه علنی شورای شهر تهران و اظهارات تندی که درباره پلیس از سوی اعضای شورای شهر و همچنین در فضای توییتر مطرح شده بود، گفت: پلیس قصد ورود به حواشی را ندارد و ما ضمن تشکر از اعضای شورای شهر تهران که همواره در کنار پلیس بوده و ما را در ماموریت‌هایمان یاری کرده‌اند، باید بگویم که تعدادی از اعضا اظهاراتی را مطرح کردند که خودشان در همان جلسه پاسخش را دادند. البته حق ما برای پیگیری این موضوع و اظهاراتی که مطرح شد، محفوظ است. 

تمدید تحریم‌های 10ساله در حوزه محیط زیست بی‌تأثیر است

مهمترین خبر حوزه محیط زیست ایسنا، مربوط به اظهار نظر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در مورد "برجام محیط زیستی" و "تاثیر تمدیدهای 10 ساله آمریکا علیه ایران در حوزه محیط زیست" مرتبط بود؛ که در این باره معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن تشریح تاثیرات برجام در حوزه محیط زیست کشور و افزایش مبادلات و سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی، در مورد تاثیر تمدید تحریم‌های 10 ساله آمریکا علیه ایران در حوزه محیط زیست اظهار نظر کرد و گفت: فعالیت‌ها و ارتباط‌های محیط زیستی تحت تاثیر تحریم‌های 10 ساله قرار نخواهد گرفت.

تداوم آلودگی هوا تا پایان امروز/ کاهش آلودگی در روز آینده

اما دیگر خبر مهم امروز سرویس محیط زیست ایسنا یه بحث مهم آلودگی هوا ارتباط داشت که احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به آغاز بارش باران از شنبه شب در تهران از بهبود کیفی هوای تهران و کاهش آلودگی خبر داد.

استخدام 300 معلول در آموزش و پرورش/ پیگیری اخذ مجوز جذب نیرو در آموزش و پرورش استثنایی

 مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در گفت‌وگو با ایسنا، از جذب 300 معلول در آموزش و پرورش از طریق آزمون استخدامی 10 هزار نفری که اخیرا برگزار شد خبر داد و گفت: به دنبال اخذ مجوز آزاد برای جذب نیرو در آموزش و پرورش استثنایی هستیم.

وی درباره سهمیه سازمان آموزش و پرورش استثنایی در آزمون استخدامی ۱۰ هزار نفری وزارت آموزش و پرورش که اخیرا برگزار شد اظهار کرد: سهمیه سازمان آموزش و پرورش استثنایی به صورت دقیق هنوز مشخص نشده است.

فراکسیون زنان مجلس کند عمل می‌کند

این اظهار نظر یکی از فعالان حوزه زنان در مورد عملکرد فراکسیون زنان است که سرویس خانواده ایسنا بدان پرداخته است؛ زهرا نژاد بهرام یک فعال حوزه زنان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه فراکسیون زنان کند عمل می‌کند، گفت: ما از اعضای این فراکسیون انتظار بیشتری داریم البته برخی از اعضای آن فعالیت‌های فردی انجام می‌دهند.

به گزارش ایسنا، پربازدیدترین اخبار اجتماعی اداره اجتماعی ایسنا در روز شنبه (چهارم دی) به شرح زیر است: 

تمدید تحریم‌های 10ساله در حوزه محیط زیست بی‌تأثیر است

جزییات دستگیری 5 سارق مسلح سوپرمارکت در تهران

واکنش ساجدی‌نیا به وقایع ترافیکی شورای شهر

صد رحمت به حیوانات در قیاس با داعش

انتهای پیام

بازنشر مطالب و اخبار گروه خبری

ایسنا

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار صلح برای ما ارسال نمایید.

خبریار صلح

قوانین خبریار صلح

  1. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  2. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی یا تصاویر موهون اکیدا خودداری فرمایید.
  3. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربری موردنظر بلافاصله حذف می گردد.
گروه وبگردی صلح 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.