یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۹ امکانات
خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / شهر تازه همان هوای تازه است
لایت گرام
کدخبر : 126257۹۵۱۰۰۴ ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ - ۱۱:۵۱ ق.ظ

شهر تازه همان هوای تازه است

به گزارش مجله اجتماعی پایگاه پایگاه تحلیلی خبری صلح ؛

اجتماع > اجتماعی - دکتر محمدحسن مقیسه:
از دهه آخر پاییز تا همین روزها، تهران شاهد تابلو نقاشی- نوشته‌هایی است که چشمان مردم این شهر را به موضوع­‌های حیاتی و بایسته این روزهای پایتخت روشن کرده است، اما با نگاهی نو و از پنجره­ای تازه.

صد هنرمند طراح، عكاس، نقاش و گرافيست با تدبير مديريت شهري تهران و با هدف يادآوري ضروري‌ترين نيازهاي اين روزهاي كلانشهري چون تهران، دور هم جمع شده‌­اند و همه تخيل و تفكر و تأمل­شان را روي هم ريخته‌­اند تا فريادي بزنند و تلنگري و يادآوري كنند همه را، مردم را و خاصه جماعت مسئولان را براي هواي پاك، زمين نظيف، انرژي سالم و زيست تميز. از تنوع طرح‌ها و تازگي نقاشي‌­ها و گزينش هنري شعرها و آفرينش شعار­نوشته‌ها و نيز گلچين شدن عكس‌­ها برمي ­آيد كه خواسته­ اند طرحي نو دراندازند، كه شايسته تقدير است و سپاس، اما اين آرزوي هر شهروند تهراني است كه اين خواسته‌ها فقط بر تابلو­نوشته‌ها ننشيند، به كف خيابان ها برسد و به ريه‌هاي خسته مردم، و سينه‌هايي را مرهم باشد كه ديگر تاب و تواني براي انباشت اين همه دود و غبار ندارند.

ساكنان اين شهر متراكم، كه اكنون پيشاني نظام اسلامي است، و در غوغاي صدا و صوت و شتاب غوطه‌­ور، دوست دارند كه طراوت را در كوچه‌هايشان، تميزي را بر ديوار شهرشان و لطافت را در آسمان بالاي چشمانشان ببينند و حس كنند لذت يك زندگي بي ­آلايش را، در هر صبحگاه و با تابش تيغه‌هاي طلايي رنگ خورشيد. اما اين خواسته مي‌تواند يك تخيل صرف و آرزوي دست­‌نيافتني نباشد، اگر مسئولان نهادهاي مختلفي كه در اين كلانشهر به دستي و پايي و فكري دخيلند، فقط از دريچه منافع خود به شهر ننگرند، تهران را با ديد كلان­‌نگري و در سطح ملي ببينند، و براي آن به مديريتي يكپارچه و واحد - كه در دنيا نيز تجربه شده است - بينديشند و مهم‌تر آنكه­­، مردم را، وجدان را و خدا را فرا ياد آورند، نه... .

بازنشر مطالب و اخبار گروه خبری

پایگاه تحلیلی خبری صلح

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار پایگاه تحلیلی خبری صلح برای ما ارسال نمایید.

خبریار پایگاه تحلیلی خبری صلح

قوانین خبریار پایگاه تحلیلی خبری صلح

  1. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  2. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی یا تصاویر موهون اکیدا خودداری فرمایید.
  3. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربری موردنظر بلافاصله حذف می گردد.
گروه وبگردی پایگاه تحلیلی خبری صلح 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.