یکشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۹ امکانات
خانه / اخبار / اخبار اجتماعی / روز جهانی تالاب‌ها امسال با محوریت ریزگردها در خوزستان برگزار می‌شود
لایت گرام
کدخبر : 126314۹۵۱۰۰۴ ۱۳۹۵-۱۰-۰۴ - ۵:۵۷ ب.ظ

روز جهانی تالاب‌ها امسال با محوریت ریزگردها در خوزستان برگزار می‌شود

به گزارش مجله محیط زیست پایگاه صلح ؛

به گزارش ایسنا، محسن سلیمانی روزبهانی در این باره گفت: مراسم روز جهانی تالاب ها هر سال مصادف با روز جهانی تالاب ها در روز 14 بهمن ماه -تاریخ تصویب کنوانسیون تالاب ها در شهر رامسر در سال 1971،- برگزار می شود که امسال با توجه به اهمیت و ارتباط موضوع تالاب­ها با کاهش خطرات بلایای طبیعی به ویژه موضوع ریزگردها در شهر اهواز برگزار خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر این مراسم، دیگر استان های دارای تالاب نیز به فراخور فعالیت خود و در راستای ارتقای سطح آگاهی و شناخت تالاب­ های کشور برنامه ­های متنوعی را در سطح استان برگزار خواهند کرد.
وی گفت: در این مراسم، برنامه انتخاب قهرمان تالاب در سه بخش فعالیت های تحقیقاتی- مطالعاتی، اجرایی و مشارکت مردمی توسط سازمان حفاظت محیط زیست و با همکاری طرح حفاظت از تالاب های ایران و مرکز منطقه ای رامسر به منظور شناسایی، جمع­ آوری و طبقه ­بندی تجربیات موفق مرتبط با حفاظت بهینه اکوسیستم های تالابی در سراسر کشور، برگزار می­‌شود و از محیط بانان تالابی که اقدامات شاخصی در عرصه حفاظت از تالاب­‌ها انجام داده باشند، تقدیر خواهد شد.
براساس گزارش پام، سلیمانی روزبهانی افزود: تمام افراد حقیقی و حقوقی می­ توانند پس از پرکردن فرم اطلاعات درخواستی، آنها را به دفتر زیستگاه ها و امور مناطق یا به نشانی پست الکترونیک wetlands2017@gmail.com ارسال کنند. فرم های دریافتی توسط کمیته داوران بررسی و نتایج آن در روز جهانی تالاب ها اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

بازنشر مطالب و اخبار گروه خبری

ایسنا

اگر خبر یا گزارشی دارید از بخش خبریار صلح برای ما ارسال نمایید.

خبریار صلح

قوانین خبریار صلح

  1. لطفا در ارسال اخبار و تصاویر و گزارش های خود قوانین و مقرارت را رعایت فرمایید.
  2. از ارسال مطالب خلاف عفت عمومی یا تصاویر موهون اکیدا خودداری فرمایید.
  3. در صورت مشاهده تخلف پس از تذکر ، حساب کاربری موردنظر بلافاصله حذف می گردد.
گروه وبگردی صلح 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.